2016. március 1., kedd

[KATALIST] A könyvtárak minősítése és a KKEK - akkr. tovabbkepzes

Tisztelt Kollégák,

a Könyvtári Intézet 2016 tavaszára meghirdeti 60 órás akkreditált továbbképzési programját A könyvtárak minősítése és a Könyvtári Közös Értékelési Keretrendszer (24/60/Ktár/2014, 32147-2/2014/KOZGYUJT) címmel.

A tanfolyam időpontja: 2016. április 12., 13., 14., 15., május 3., 4., 5., 6.
Jelentkezési határidő: 2016. március 29.

Részvételi díj: 60.000,- Ft

A tanfolyam 60 órás, 2x4 napos.
A tanfolyam helyszíne: Könyvtári Intézet 1827 Budapest, Budavári palota F. ép.
A jelentkezés feltétele: felsőfokú végzettség. A tanfolyam a TQM alapú minőségirányítási rendszerre épül, ezért elsősorban azon munkatársak jelentkezését várjuk, akik a felsőoktatásban, szakmai továbbképzésen, vagy a gyakorlatban találkoztak már a minőségirányítás fogalmával, módszereivel, eszközeivel.

A tanfolyam oktatói: Mender Ibolya, Ramháb Mária, Skaliczki Judit, Sohajdáné Bajnok Katalin, Vidra Szabó Ferenc, Zalainé Kovács Éva

Felhívjuk a kollégák figyelmét, hogy a hatályos könyvtári törvény (1997. évi CXL. törvény 55§ (1) k) értelmében a nyilvános könyvtár alapfeladata, hogy „a szolgáltatásait a könyvtári minőségirányítás szempontjait figyelembe véve szervezi."

Kérjük, a tanfolyam leírásánál található „Jelentkezési lap" feliratú linkre kattintva töltse ki a jelentkezési űrlapot. Ezután e-mailben kapja meg azt a letölthető pdf formátumú jelentkezési lapot, amely a már előzőleg kitöltött adatokat tartalmazza. Kérjük, hogy ezt kinyomtatva, aláírva, a legmagasabb végzettséget igazoló bizonyítvány másolatával együtt postai úton jutassa el a Könyvtári Intézet Oktatási és Humánerőforrás-fejlesztési osztály címére (1827 Budapest, Budavári Palota F. épület).

További információ: Dr. Hangodi Ágnes; tel: 224-3821; e-mail: hangodi@oszk.hu

A tanfolyam leírása
A képzés megismerteti a résztvevőkkel a könyvtári értékelés és önértékelés folyamatának kialakítását, megszervezését és véghezvitelét a Könyvtári Közös Értékelési Keretrendszer szempontjai alapján. Bemutatja és gyakoroltatja a könyvtár adottságainak és eredményeinek értékelését, számba véve a vezetés, a stratégia, az erőforrások és a folyamatok megvalósításához szükséges adottságokat és a megvalósítás során keletkezett, a használók és a társadalmi közeg számára fontos eredményeket, gyarapítva a résztvevőket olyan kompetenciákkal, amelyek alkalmazásával képesek lesznek a Minősített Könyvtári cím megszerzésére beadandó pályázat megírására is.

Kérem, óvja a természetet, ha nem szükséges, ne nyomtassa ki ezt az e-mailt!