2010. február 19., péntek

[KATALIST] (nincs tárgy)

Tisztelt Lista!

Valóban sok igazság van Bondor Erika hozzászólásában. Az open-source rendszerek fejlesztői és felhasználó sohasem tagadták/tagadják, hogy nincsenek hátulütői a nyílt forráskódú rendszereknek. (Egy közkeletű mondás szerint: nem igaz, hogy a Linux ingyen van, mindenkinek meg kell fizetni a tanulópénzt) Én magam is leírtam milyen problémákkal szembesültem. És az is igaz, hogy ha nem csinálnám, akkor az iskolában a rendszergazdán kívűl senki nem tudná karbantartani a rendszert. Természetesen ezek függvényében minden egyes intézménynek magának kell eldöntenie belevág-e.
Azonban meglátásom szerint ez több, mint néhány lelkes programozó hobbija, szórakozása. Hogy csak a Koha mellett maradjak, hatalmas fejlesztői és felhasználói bázisa van. Ezen kívűl nagy és neves cégek (ezeket már egy előző hozzászólásban valaki fel is sorolta)pénzzel, vassal támogatják. És nem ám szívjóságból, hanem mert üzlet van benne.
Ha Magyarországon is kialakulna egy komolyabb felhasználói bázis, bizonyos vagyok benne, hogy lenne érdeklődő vállalat, aki pénzelné a beruházásokat.
Sőt. Ahogylátom sokan vagyunk akik foglalkozunk a kérdéssel. Itt az idő megalkotni a magyar KOHA-közösséget.

És a belga barátom neve: Thierry Bouillet (http://www.bouillet.be/index.php)
Főállásban főiskolai tanár(zenetörténet!)és csak úgy mellesleg elvégezte a könyvtáros szakképzést is. Épp a múlt hónapban diplomázott jelesre.
Félve említem, hogy én sem vagyok könyvtáros. Gyógypedagógusként dolgozom és szabadidőmben foglalkozok könyvtári rendszerekkel.
És hogyan ismerkedtünk meg? Első a zene.(Van egy középfokú előadóművészi képesítésem is) Aztán a PMB. Ez a PhpMyLibrary nevű open-source alkalmazás. (http://www.sigb.net/index.php?page=secteurs&id_rubrique=2&lang=en)
Hamarosan magyar nyelven is...