2019. április 3., szerda

[KATALIST] Az ingyenes olvasás kalauza újmédiás kötet

Mától elérhető egy, a Könyvfesztiválra időzített könyvtári tárgyú olvasásnépszerűsítő kiadvány.

 

A könyv címe: Az ingyenes olvasás kalauza

 

Az alcím:

A szabad elérésű elektronikus irodalom magyar nyelvű szöveges és audiovizuális könyvtárai, a free szöveggyűjtemények elérhetőségei, a nyílt magyar text- és multimédia-bázisok globális, határon túli, és hazai színterei

Szerző: Kerekes Pál. Terjedelem: 248 old.

 

A részletes tartalomjegyzék a Könyvkonnektor blogon olvasható.

Ingyenes beleolvasási lehetőség és vásárlás: https://publioboox.com/hu_HU/az-ingyenes-olvasas-kalauza

 

A könyv nyomtatott és elektronikus változatban is elérhető. A digitális változat előnye, hogy a közel kétszáz ingyenes olvasási lehetőség webcíme azonnal megkattintható. Minden hazai és globális könyváruház kínálatában elérhető a „Kalauz”.

 

A bevezetőből: „Az internet beláthatatlan média-galaxis. Jelen tanulmány ennek a végtelen rengetegnek egy alkotóelemével, az elektronikus könyvvel, az e-book helyzetével foglalkozik. Ezen a témakörön belül speciálisan az ingyenesen, szabadon elérhető szöveggyűjteményekkel. Közel kétszáz web-címet adunk meg, ahonnan legálisan, szabadon, free alapon lehet magyar nyelvű irodalmat letölteni, többnyire platformfüggetlen módon. Telefon, táblagép, e-könyv-olvasó eszköz, és természetesen asztali gép és note-book is lehet az olvasás eszköze. Reményeink szerint a „Kalauz” segíti a ráhangolódást egy, a tapasztalat igazolta kezelési igazságra: az ingyenesség nyújtotta legális korlátlan kínálat csábításával szemben az egyetlen bevált fegyver a saját logikájú, intim használati szokásokra épülő letöltési gyakorlat. Csak az ízlés és a mértéktartás szab határokat. Ha hallunk valami könyves szenzációt a világ valamely szegletéből, azonnal olvasható, letölthető az adott mű. Ha fizetős, az sem akadály, hiszen a minta (kb. 10-20 százaléka a tartalomnak) ingyenes. Akinek van kedve és vágya hozzá, a határ tényleg a teljes világirodalom.”

 

A szabad elérésű szövegkultúra felsorakozott a könyvtári vívmányok többezer éves történetének új lapjaira. Appok és adatbázisok nyújtózkodnak a digitális felületeken. Hol érhetők el a legális, szabad könyvterek?  Ehhez igyekszik a „Kalauz” segítséget nyújtani.