2014. augusztus 26., kedd

[KATALIST] ismet: A helytortenetiras modszerei, segedeszkozei.. - akkr. tovabbkepzes

Tisztelt Kollégák, mivel van még néhány hely a tanfolyamra, megismételjük hírünket:
 
 
a Könyvtári Intézet (akkreditációs lajstromszám: AL-1919, felnőttképzési nyilvántartási szám: 01-0258-04) 2014 őszére meghirdeti 60 órás akkreditált továbbképzési programját,
A helytörténetírás módszerei, segédeszközei, a publikálás formái és lehetőségei; helyismereti-helytörténeti információk közzététele könyvtári honlapokon (PLB 1244)  címmel.
 
A tanfolyam időpontja: 2014. szeptember 16., 17., 18., 19., 25., 26., október 6., 7.
Jelentkezési határidő: 2014. szeptember 2.
 
Részvételi díj: 50.000,- Ft
 
A tanfolyam helyszíne: Könyvtári Intézet 1827 Budapest, Budavári Palota F. épület 539/A sz. terem és a  645. sz. terem.
 
A tanfolyam 60 órás, 2x3 és 1x2 vagy 2x4 nap (illetve a képzés aktuális indítási dátuma szerint.)
 
 
A jelentkezéshez szükséges egyéb feltételek: alapfokú számítógépes ismeretek
 
 
A tanfolyam oktatói: Bényei Miklós, Czövek Zoltán, Kégli Ferenc, Kenyéri Katalin, Mennyeiné Várszegi Judit, Sándor Tibor, Takáts Béla
 
Kérjük, a tanfolyam leírásának végén található
http://ki.oszk.hu/content/helyismeret-helytortenet
"Jelentkezési lap" szövegű linkre kattintva töltse ki a jelentkezési űrlapot. Ezután e-mailben kapja meg azt a letölthető pdf formátumú jelentkezési lapot,  amely a már előzőleg kitöltött adatokat tartalmazza. Kérjük, hogy ezt kinyomtatva, aláírva postai úton jutassa el a Könyvtári Intézet Oktatási és Humánerőforrás-fejlesztési osztály címére (1827 Budapest, Budavári Palota F. épület).
    
További információ:
Dr. Repkényiné Nagy Edit; tel.: 224-3790; e-mail: editrep@oszk.hu
 
                
A tanfolyam leírása

A program a tágan értelmezett helytörténetírás metodikájával és a könyvtári helyismereti tevékenységgel foglalkozik. A résztvevők megismerik a leggyakrabban alkalmazott módszereket és segédeszközöket, találkoznak a helyismereti-helytörténeti kiadványok fajtáival. Különös hangsúlyt kap a programban a könyvtári szolgáltatások között kiemelt helyet elfoglaló helytörténeti-helyismereti bibliográfiák és faktográfiai adattárak nyomtatott és elektronikus közzététele. A résztvevők jártasságot szereznek a helyismereti tevékenységben, szolgáltatásokban is előtérbe került elektronizációból (a számítástechnika alkalmazása és az internet használata) következő gyakorlati feladatok végrehajtásában: elektronikus dokumentumok gyűjtése, feldolgozása, szolgáltatása, digitalizálás, és képesek lesznek a vonatkozó jogszabályok alkalmazására.