2011. február 10., csütörtök

Re: [KATALIST] kell-e minden könyvtárban katalógust építeni?

A hálózatos munkamegosztás (ti katalogiztok, mi tájékoztatunk, stb.), az egy-katalógusos modell - nem zárja ki, hogy szakterületeket, speciális gyüjteményeket az azokat leginkább ismerők dolgozzanak fel. A világ nem fekete-fehér.

A múltkori levelemhez pedig még egy kognitív-disszonancia-piszkáló tesztkérdés: minek egy könyvtárnak - pl. az OSZK-nak, DEENK-nek, egyik-megyei konzorciumnak, másik-megyei konzorciumnak, stb. - saját OPAC, sokpénzért, ha a teljes állománya, mostmár folyóiratokkal, státuszokkal, stb., elérhető lesz egy (két) közös rendszerben?

Üdv,

K. A.

2011/2/10 László Pintér <alapinter@gmail.com>

Kedves Listatagok!
Szerencsés ember vagyok, sok oldalról érnek egyszerre hatások, nem unatkozom. Egymás után olvashatom Mikulás úrnak a könyvtárak gyors és alapos átalakítását (mivé is?) sürgető írásait a Katalisten, meg Csorba Győző könyvtárának jó és még jobb, érdekes és még érdekesebb könyveit, katalogizálásuk közben. Vajon kell-e nekem, nekem kell-e feldolgozni Csorba könyveit, kérdezem magamtól, miután Mikulás Gábor arról szóló levelét olvastam, hogy nem szükséges minden könyvtárban feldolgozó? Ki tudja, nem egyszerűbb volna-e csak beírni valami almezőbe egy MOKKA-leíráshoz, hogy ez a könyv Csorba könyvtárában is megvan. Aztán kész. Kész? Valóban feldolgoznám Csorba könyvtárát, ha így tennék?