2010. október 21., csütörtök

Re: [KATALIST] könyvazonosítás

Tisztelt Bátori József!

> A szerzőt még vszeg jól egyformán írják a tisztelt userek, az évszám is mondjuk OK., de a cím !!!
A címleírók nálam már morogtak olyan miatt, hogy az X jegyzet Y.
utánnyomásán nincs feltüntve az évszám, és akkor az eredeti évszámot vagy
az utánnyomás évszámát kell-e odaírni, és miért nem lehet mindkettőt és
mivel kell a kettőt elválasztani.
A szerző pedig lehet "Christie, Agatha (angol írónő)", "Christie, Agatha"
és "Agatha Christie" is, a hozzáértők majd kifejtik részletesebben az
Authority Rekord kapcsolódó problémáit - informatikusként azt mondom, hogy
ha nincs minden dokumentumon a nyomdai batch-et egyedien azonosító ID,
akkor tökéletes úgyse lesz - a MOKKÁ-ból meg már most is elég jól össze
lehet mazsolázni a Bib. leírás lényeges 95%-át ;)

Maradok:
Nagy Elemér Károly