Van már xISBN, xISSN stb. is,
lásd hozzá pl.:
http://xisbn.worldcat.org/xisbnadmin/doc/api.htm
valamint lényeges újabb állandó azonosítóféle a DOI könyveknél, cikkeknél is.
Valamelyik levélben valaki említette a nemzeti bibliográfiát -- nem tartom rossz gondolatnak, hogy az abban szereplő tételazonosítók képezzék a klassz urik alapját. Ugyanakkor dokumentum nevére utaló ember számára értelmezhető URL-részleteknek is nagy szerepe van felhasználói szempontból.
Dudás Anikó
2010.10.20. 6:15 keltezéssel, Nagy Elemer Karoly írta:
Kedves László!
Ennek a konyvtari rendszernek van olyan rekordra mutato URL-je is, amiben nem a recnum szerepel, hanem az isbn, vagy a bibid (marc 001) tehat olyasmi ami allando a rendszervaltasok utan is:Nálunk az ISBN-ről valami olyasmit morogtak a címleírók, hogy "nem mindegyiknek van, van, amelyiknek kettő van, van, amelyik rosszul van belenyomtatva..." - ha ez igaz, akkor az ISBN-t bár hasznos belerakni, de nem elégséges - viszont ha az is benne van, akkor egy új rendszerre való áttéréskor a rekodok 95-100% is elérhető lehet csak simán az új rendszer ISBN alapú kereső URL-jére való átirányítással - de erről talán majd a hozzáértől megmondják az Okosat ;)
Maradok:
Nagy Elemér Károly
_______________________________________________ Katalist mailing list Katalist@listserv.niif.hu https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist