2010. október 26., kedd

Re: [KATALIST] Füzéki István Emlékérem

Nagyon örülök és őszintén gratulálok, hogy előbb-utóbb megkapta a
díjat egy olyan -- végül könyvtárossá lett-- ember, akiről
köztudomású, hogy egyetemi hallgatóként aktív résztvevője volt az
56-os szabadságharcnak, s emiatt sokáig nem is működhetett értelmiségi
pályán.
(NpL)

2010/10/24 Nagy Aniko <aniko@oszk.hu>:
>
> Kedves Kollégák!
>
> Október 22-én, Füzéki István emléktáblájánál, amely az Országos Széchényi
> Könyvtár V. szintjén található, bensőséges ünnepi megemlékezést tartottunk
> az 1956-os forradalom emlékére.
> Sor került - immáron 8. alkalommal - a Füzéki István Emlékérem átadására,
> amelyet dr. Füzéki Bálint, a forradalomban elesett könyvtáros testvére
> idén Ungváry Rudolfnak adott át.
> Ezután az MKE, az OSZK és a KSH Könyvtárának képviselői elhelyezték
> koszorúikat az emléktáblánál.
>
>
>
>
>
> Nagy Anikó
> főtitkár
> Magyar Könyvtárosok Egyesülete
> Budapest I., Budavári Palota F. ép.439.
> 06-1-311-8634; aniko@oszk.hu
> Levélcím: 1827 Budapest
>
>
> _______________________________________________
> Katalist mailing list
> Katalist@listserv.niif.hu
> https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist
>

_______________________________________________
Katalist mailing list
Katalist@listserv.niif.hu
https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist