2010. október 18., hétfő

[KATALIST] Re: Veszíts el egy könyvet találkozó Orosházán

Kedves Klári!

Köszönet az érdekes és tartalmas beszámolóért!

Gratulálok a szervezőknek, különösen Buzai Csabának, akinek szakmai útját
- ha távolból is - de folyamatosan követem magam is, hiszen 2007-ben *Az
év fiatal könyvtárosa* volt!

Nagyszerű érzés látni, hogy a fiatalok milyen jó és hasznos akciókat
szerveznek az ország déli részén - gondolok itt a Könyvtárútra is!

Üdvözlettel:

Nagy Anikó
MKE főtitkár

> Az idei könyvtári napok rendezvényeként az orosházi Justh Zsigmond Városi
> Könyvtárba hívták-várták a Veszíts el egy könyvet akció-játéksorozat
> résztvevőit, valamint a könyves bloggereket. Gyönyörű őszi nappal és
> izgalmas programokkal várt minket a város és a kedves Kollégák! Buzai
> Csaba
> a mozgalom elindítója és atyamestere egy kerekasztal beszélgetésre
> invitálta
> a résztvevőket és az érdeklődőket. Nagy öröm volt látni, hogy sok
> huszonéves
> milyen lelkesen érdeklődik az olvasás, az irodalom és a könyvtár témái
> iránt! Kicsit furcsa is volt, hiszen egyedül én képviseltem az "éltesebb"
> korosztályt...Sokat tanultam a beszélgetésekből, élvezetes volt együtt
> lenni
> a fiatalokkal. Bepillantást nyerhettem érzéseikbe, gondolataikba,
> világlátásukba. A beszélgetést megelőzően a www.moly.hu-n ill a
> blog.justhvk.hu-n már öt "hívószóra" asszociáltak az érdeklődők: *olvasás,
> kortárs irodalom, e-könyv, könyves blogok, könyvtár.*
>
> A kibontakozó disputa során egyre inkább átéreztem a könyvtárostanár,
> magyar
> tanár felelősségét, az odafigyelés, odafordulás és a személyes hatás,
> elbeszélgetés meghatározó élményét. Ugyanilyen meghatározó egy könyvvel,
> egy
> olvasmányélménnyel való találkozás! Egy közös ebédet követően sétát
> tettünk
> a városban, miközben "orvul" elveszítettünk könyveket: szobor talapzatán,
> ház ablakában, bicikli kosarában, lépcsőn várták a kötetek a gyanútlan,
> remélhető olvasókat! A közös kávézás-forró csokizásos beszélgetést
> közönségtalálkozó követte Görgey Etával. A Csodavilág könyvsorozat
> szerzője
> sodró lendülettel, jókedvvel állta a kérdések özönét! Szusszanásnyi idő
> után
> Rácz Zsuzsával és Závada Pállal folytatódott a beszélgetés, együtt
> gondolkodás a már említett fogalmakról, az irodalom és közegének
> változásairól. A vendégek távozása után igazi házibuli hangulat alakult
> ki:
> közös pizzázás, iszogatás, beszélgetés, csocsózás és kareoke....Én
> éjfélkor
> kidőltem, magára hagyva az ifjúságot, akik hajnalig sem fogytak ki a
> témákból.
>
> Jó volt együtt lenni, találkozni! Köszönet a támogatóknak és a könyvtár
> valamennyi dolgozójának
>
> --
> Szakmári Klára
> könyvtárostanár
> szklaris@gmail.com
> Budai Nagy Antal Gimnázium Bp.
> 229-18-94/111 vagy 229-18-15/111
> _______________________________________________
> Katalist mailing list
> Katalist@listserv.niif.hu
> https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist
>

_______________________________________________
Katalist mailing list
Katalist@listserv.niif.hu
https://listserv.niif.hu/mailman/listinfo/katalist