Tisztelt Lista!
A mai napon elérhetővé vált az MTDA 800. könyve.
Úgy gondolom, Kertész József: Hazajáró lelkek (1929) c. műve méltó választás. A szerző a nagyenyedi kollégium tanárainak történetén keresztül házánk történetének érdekes korszakát dolgozza fel. A könyv gazdag képmelléklete a pedagógiatörténészeken kívül a szélesebb olvasóközönség érdeklődésére is számot tarthat.
A számadásnál maradva röviden a projektről: 800 e-könyv, (123000 oldal) 10 folyóirat (38000 oldal), számos repertórium, melynek eredményeképp a Cikkarchívumban 900 cikk/tanulmány érhető el, valamennyi teljes szöveggel.
Röviden, ennyi a projekt fennállása rövid, lényeges története.
Az MTDA nem kötődik egyetlen szervezethez, intézményhez sem, magánkezdeményezés és saját finanszírozásban működik. Fennállása alatt de facto soha, semilyen anyagi v. egyéb támogatásban nem volt része. Vállalható honlap, több éve 200 könyvnél jóval több éves gyarapodás - idén valószínűleg túlhalad az évi 40000 oldalon - saját erőből.
Nincs időm arra, hogy hosszú- közép- vagy rövidtávú stratégiai terveket dolgozzam ki, nem tartok előadásokat munkatervi feladatként vagy PR-célokra az eljövendő munkákról. Szégyenkezve vallom be, hogy küldetésnyilatkozattal sem rendelkezem.
Meggyőződésem, hogy a jövő az e-könyvtáraké, melyeknek nem állami pénznyelőként, hanem bárki számára ingyenesen elérhető archívumként kell(ene) működnie. Az MTDA minden anyaga ingyen érhető el, s (magánfelhasználók) tetszés szerint böngészhetik.
Idei látogatói száma meghaladta az 52 000-et, míg a projektet eddig 49 országból böngészték.
Liliputi gáncsoskodásokon, zaklatásokon felülemelkedve ez az egyetlen elismerés, amit kaptam munkámért. S ha belegondolok, ez az egyetlen, ami egy könyvtárosnak figyelnie kell.
Sapienti sat.
A projekt elérhető: http://mtdaportal.extra.hu/
Jószándékú böngészőit üdvözli: dr. Reisz László, projektvezető